24.10.20

Pumpkin spice syrup

Dneska bych s vámi ráda sdílela recept na dýňový sirup (Pumpkin sice sirup) do kafe, který si můžete lehce doma vytvořit. Stačí k tomu mít pouze pár surovin: hokkaido dýni, cukr, vodu a nějaké koření.


Podzim mám strašně ráda a jeho příchod beru nějak výrazněji než jaro a léto. Mám ráda ty barvy, které nás obklopují, jak se příroda mění, my vytahujeme teplejší oblečení, kabáty, svetry a můžeme být bez výčitek více zalezlí doma. Všechno se tak nějak zpomaluje a vytváří se kolem nás taková útulná atmosféra a tu já mám nejradši. 

Od poloviny září jsem celý byt vyzdobila dýněmi, barevným listím, podzimními svíčkami a světýlkem, takže to, že budu potřebovat dýňový sirup není asi žádné překvapení :D


Dýňový sirup do kafe (neboli Pumpkin spice sirup) si můžete klidně koupit hotový, koukala jsem že na internetu jsou jich mraky, nejznámější je asi od Moninu, který seženete kolem 300 Kč za litr. Nemusíte se bát chuti dýně, která není tolik výrazná. Ve Starbucku si můžete běžně objednat sezónní Pumpkin Spice Latté a bývá hodně oblíbený, takže opravdu doporučuji vyzkoušet a nebát se předsudků.

Já ale vsadila na daleko levnější variantu - domácí výrobu. 


Co budete potřebovat? 

  • 1/3 hrnku dýňového pyré z dýně hokkaido
  • 1 hrnek třtinového cukru
  • 1 hrnek vody
  • koření: 2 lžičky skořice, 1 lžička zázvoru, 1/2 lžičky muškátového ořechu, 1/2 lžičky kardamonu, 1/2 lžičky vanilky, 1/4 lžičky hřebíčku


Postup:

1. Upečení dýně: dýni rozkrojíme, vydlabeme veškerá semínka a upečeme v troubě přibližně 30 minut nad 180 C, ke konci kontrolujte, zda lze snadno propíchnout dýni vidličkou, tak poznáte že je hotová.

2. Příprava dýňového pyré: vychladlou dýni vydlabeme bez šlupky a rozmixujeme, dokud nám nevznikne pyré 

3. V hrnci smícháme 1,5 hrnku cukru, 1/2 hrnku dýňového pyré, 2 hrnky vody a veškeré koření.

4. Celou směs vaříme na středním stupni 20 minut.

5. Vzniklou směs přes sítko přeceďte a dejte do lednice


Hotový sirup vám vydrží až 14 dní, můžete ho přidávat do čaje, kávy, ale i na pečení. SHARE:

1 komentář

Blogger Template by pipdig