15.7.19

Bc.

Tak, mam to za sebou!  Ne teda úplně všechno, ještě jsem se rozhodla pokračovat a dodělat magistra prezenčně, ale jsem Bc.! Momentálně jsem přihlášená ke dvou studijním oborům a plánuji se ze začátku prvního semestru rozhodnout a jeden obor ukončit. 

Asi jsem to nikdy neuváděla, ale na bakalářském studiu jsem studovala v Praze na VŠE obor Mezinárodní obchod. Přijatá a přihlášená jsem právě na navazující program a navíc na méně známý, ale o to pro mě zajímavější obor Arts management. Upřímně mě to táhne daleko více na Arts a myslím, že nakonec zůstanu tam a Obchod pustím. VŠE je hodně specifická škola, proto pokud tam plánujete studovat, omrkněte všechny důležité informace ohledně vybraného oboru. 

Přijde mi, že studenti se na VŠE dělí na dva tábory, těm, co to přirozeně jde a ty, kteří s tím trochu víc bojují. Většina zkoušek probíhá pomocí e-testů a máte jen jeden pokus, proto skoro nic neukecáte :D. Některé předměty jsou zadarmo, na jiné vám nepomůže ani Google... ale je to i hodně o štětstí.
Největší zlo pro mě byla matika a účetnictví. U účta se oděčítají body za špatnou odpověď a test se skládá z jednoho příkladu na 2 A4. Ale vše se dá, když člověk chce.

Státnice jsem prožila následovně: jako první jsem měla obhajobu bakalářské práce, která byla skvělá. Měla jsem super porotu a žádné zákeřné otázky, byl to spíš takový milý rozhovor. Zato státnice, které jsem měla o 14 dní později byly zajímavé. Učila jsem se intenzivně asi týden plus předtím jsem četla týden (max dva) doporučené knihy. Večer před jsem probrečela, protože jsem ještě potřebovala dočíst pár otázek, ale můj mozek už prostě nevnímal. Ráno mi nebylo o moc líp, ale věděla jsem, že vím dost. Samotná zkouška také nebyla procházka růžovou zahradou, měla jsem docela štěstí na otázky, ale při samotném zkoušení jsem vůbec nedokázala vnímat a odpovídat na otázky učitelů. Pokud bych do toho měla jít znovu, poradila bych si jendu věc:

 ,, Nepřemýšlej během zkoušení nad tím, jestli ti to dají, nebo ne, jestli se tváří blbě, nepříjemně, co si asi říkají a jaký bude výsledek. Protože tohle je ten moment, kdy můžeš VŠECHNO ovlivnit.''


SHARE:

4 komentáře

 1. Moc gratuluji, vím jaký je to pocit mít po státnicích. :) Držím palce v budoucím studiu ať zvolíš správně a to, co tě bude bavit. :)

  Somethingbykate

  OdpovědětVymazat
 2. gratulujem :) kytica je nááádhernááá

  WHEN PIGS FLY

  OdpovědětVymazat
 3. To musí být super pocit, gratuluji!

  OdpovědětVymazat
 4. Velká gratulace k Bc a k posunu na životní cestě :)

  OdpovědětVymazat

Blogger Template by pipdig