9.5.19

UGO detox

V dubnu jsem se rozhodla zkusit proslulou UGO očistu. Takový svůj jednodenní džusový detox jsem zkoušela již minulý rok sama doma, neměla jsem ale pořádný odštavňovač a tak jsem se tenmtokrát rozhodla dát šanci firmě UGO. Vydržela jsem 2 dny ze 3. A popíši Vám proč.

Jak to funguje?
Celkově je UGO očista na devět dní. Funguje to takto:
3 čisté dny před detoxem - 3 dny jen pijete štávy - 3 čisté dny po

Při čistých dnech nemůžete maso, ryby, mouku, cukr, mléko a mléčné výrobky, zpracované výrobky, sladkosti, kávu (ta byla pro mě kupodivu nejhorší), černý čaj a neměli byste ani med.
Naopak zařadit by se do jídelníčku mělo hodně ovoe a zeleniny, olivový olej, semínka, vajíčka, luštěniny, rýži a bezlepkové potraviny a rostlinné nápoje. Pak následují dny, kdy pijete pouze předem připravené UGO štávy (zelenina i ovoce).


EN: Well, this spring, I had subscribed myself for 3 days juice detox from juice company UGO.
I did only 2 days, but I want to share with you several thoughts about this topic.

How it works? 
The whole process takes 9 days. Your eating schedule should be like this:
3 clean days before - 3 days only juices - 3 clean days after

On your clean days you are not allowed to eat meat, fish, dairy, sugar, coffee (the most challenging for me actually), black tea, flour, basically any processed food (fast-food, cans, sweet bars, you should avoid honey as well. Basically, I ate lots of vegetables, fruits, rice, beans, seeds, non-dairy alternatives and eggs.
After your clean days you drink only premade juices (fruit, vegetable) from UGO juice company.


Gin + Juice Cocktails | @withfoodandloveProč jsem chtěla džusový detox zkusit?
  • -Restartovat tělo a detoxifikovat ho (existuje spoustu   článků, proč je detox pro tělo skvělý - převzatých převážně z Ajurvedy, naopak existuje i spoustu článků, které jsou proti a považují detox za drastický způsob hladovění, které tělo stresuje)
  • -Zvýšit příjem vitamínů
  • -Zkusit něco nového
  • -Vidět vlastní reakci na tento typ detoxu a zda mi bude vyhovovat 

Why I wanted to try this?
  • -Restart my body and detox (there are many articles, why juice detox is beneficial according to Ayurveda, but there are also plenty of articles agains juice detox as a drastic starvation)
  • -Increase vitamin intake 
  • -Challenge myself and try something new
  • -See how my body reacts Moje zkušenost
Čisté dny byly skvělé, mohla jsem si díky nim zkusit rostlinnou stravu (plant based)/ veganskou stravu (pokud nepočítám vajíčka). Zároveň mě to utvrdilo v tom, že jsem se svoji dosavadní stravou spokojená (jím převážně ryby a drůbež, ostatnímu se vyhýbám). Tohle je ale hrozně individuální a záleží na každém z nás, aby zjistil, co je pro tělo prospěšné a jak na potraviny reaguje.

Tři dny na džusech byly výzva. Zvládla jsem dva dny, třetí jsem už vynechala. Proč? Druhý den se mi spustila rýma (nachlazení nebo alergie), která se mi ale docela dost zhoršila a bylo mi fakt mizerně. Bolest hlavny, obrovská únava, tyhle symptomy prý jsou normální, ale nevěděla jsem, jestli je nemám díky nachlazení dvojnásob. Přestala jsem mít motivaci, proč to vlastně dělám, hlavně z důvodu, že jsem chtěla tělo naplnit vitamíny a džusy nebyly fresh. To, co vydrží více jak 14 dní prostě není fresh. Džusy byly úplně stejné jako ty UGO krabičkové, které koupíte v Albertu (a tím se prolývat celé 3 dny prostě nechci). I když prý metoda ošetření těchto džusů je šetrná k zachování všech vitamínů, džusy tak nechutnaly.

Namísto třetího dne jsem pokračovala se závěrečnými třemi čistými dny. Po dvou dnech bez jídla máte pocit, že chcete sníst vše, ale držela jsem se. Co mi nejvíc chybělo bylo kafe (což nechápu, jelikož zase takový závislák jsem si myslela, že nejsem). Ale vydržela jsem.

And my experience?
I loved the clean days, it was an amazing experience, I have discovered that over the years I have established the right everyday balanced diet for myself. Thanks to this detox, I was able to try out plant based/ vegan diet (when I do not count the eggs you can eat) and I found out, it would not suit me, not for now (I usually avoid any meat other than fish or poultry). But this depends on everyone, you know your body the best.  

And 3 days on juices only? I was able to do 2 out of 3. On a second day I got a bit of cold, which lasted for 3 weeks. Those two days were alright, I was extremely tired, just laying and I had a big headache. The third day morning, I have decided to stop, because I felt really exhausted and weak and I did not see the reason why I should continue, mainly because of the juices not being FRESH. This aspect was a huge disappointment, because I did not feel like I was drinking something healthy. The juices had really long expiration date (they were supposed to last for 14 days, which I don't consider as being fresh).

Instead of the third day I have continued with 3 clean days. I was really struggling not to eat everything and also I craved coffee so much. But I resisted!

Finální výsledky
Během 9 dní jsem shodila 3 kg, které jsem během více jak 3 týdnů po detoxu nenabrala zpět. Od detoxu jím daleko menší porce a cítím se nepříjemně plná po porci, kterou bych normálně snědla. Na energii jsem výsledek nijak nezaznamenala, ba naopak, cítila jsem se spíš bez energie.

Šla bych do toho znovu?
Nevím. Na 99% bych něšla znovu do UGO očisty, převážně protože džusy prostě freshe nejsou. Nejsou prý pasterizované, ale speciálně upravené, aby vydržely a slibují tak téměř sto procentní obsah vitamínů, nemůžu toto nijak odborně potvrdit, ale čerstvé štávy prostě chutnají jinak. Možná časem, po přečtení ještě více článků a informací, půjdu do nějakého jednodenního detoxu, ale štávy si budu dělat sama doma.
Final results
I lost 3 kg during those 9 days and I have not gained anything back since then (it has been more that 3 weeks after this detox). After this fast, I eat much less and I am very quickly full. During that time I got a really bad cold, I did not feel my best before starting this detox but thought it could be just an allergy. I think due to the detox my cold lasted for very long time. My energy levels were after the detox lower.


Would I do it again?
During the detox I have read several articles, which were for and also some of the agains juice detox. I need to do a deeper research before starting a new one, but I will definitely not do this detox with Ugo company. I would only make them by myself and maybe only for one day.


SHARE:

Žádné komentáře

Okomentovat

Blogger Template by pipdig