25.8.17

Iceland

Někdy jsem vážně ráda, že jsem beran. Spíš teda něco napůl ovce a berana. Jsem možná jen mírný beran s duší lekající se srny, ale mám v sobě skrytou tvrdohlavost. Nejsem neústupná, ale jsem poměrně vytrvalá a odolná vůči přesvědčování lidí z mého okolí.
  A i když vypadám, že vnímám a poslouchám - neposlouchám

Uvnitř jsem přesvědčená o vlastní pravdě, nebo spíš si nechci připouštět zbytečné negativní věci a nevěřím tomu strašení. Protože podle mojí prababičky (vlastně skoro celé rodiny) se nemůžu absolutně vůbec pohybovat v blízkosti: metra, Václaváku, vlaku, letadla, aut, silnic, obchodních domů, památkách s velkým množstvím lidí, celkově v Praze a měla bych ideálně zůstat doma, hezky v teple a bezpečí.

Možná kdybych měla jen o trochu méně vytrvalosti a víc ustrašení, nikdy bych neodjela studovat do Prahy. Možná by můj celý život teď vypadal jinak. A to bych vlastně vůbec nechtěla, protože jsem moc šťastná a vděčná za všechny události v posledních letech a miluju Prahu a její anonymitu, kolik je tady možností, příležitostí a věcí.

Island. Stany a zima. Musím říct, že mi to doma stálo větší dávku trpělivosti. Celkem to zabralo několik týdnů přesvědčování dopředu, ať nejedu a několik set důvod proč bych neměla jet. Nejkritičtější byly ovšem poslední 3 dny před samotným odjezdem - rodinná grilovačka. Třídenní. Jaká náhodička. A hlavní téma? Denisa v drsných podmínkách 3000 km daleko.Na přemlouvání babičky jsem si už zvykla, normálka. Když se k tomu přidala mamka, začala jsem mít trochu strach. Když pak i děda, věděla jsem, že se asi mám bát :DNedala jsem se. Ve finále asi jsem odvážnější, než vypadám :D

Být beranem je skvělá věc. Pomyšlení, že bych podlehla strachu a přišla o všechnu tuhle nádheru, kterou uvidíte na fotkách, je docela smutné.
Strašnou radost mám hlavně z videa, které jsem stříhala sice několik dnů  kuse dohromady, hudbu vybírala 6 hodin, prala se  různými autorskými právy (a nějak nejde spustit přes mobil, jen přes PC), ale je venku a je to takové moje miminko, na které jsem pyšná. Nevím, jestli vám řekne tolik jako mně, ale alespoň vás může trochu motivovat odjet na Island a vidět vše na vlastní oči.


Sopka Hekla 


Co se týká vodopádů, na Islandu o ně není nouze.
Tohle je asi jediná fotka aktivního gejzíru co mám. Pro představu chrlil vodu každých pár minut, takže vyfotit hezkou fotku nebylo pro většinu lidí problémem. Až na mě. Voda dosahuje několika metrů a vystříkne prostě nečekaně. A já se lekám a cukám s sebou. Hodně.

 Ale většina fotek dopadla takhle:
Zlatý okruh 
 

Úplně pohádková laguna uprostřed ničeho, kterou jsme objevili úplnou náhodou. Více záběrů z ní je ve videu, kde můžete ještě více pochytit atmosféru přírody.

Ledovec


Nejznámějším trackem na Islandu je tří denní výšlap po duhových horách Landmannalaugar. My jsme šli pouze jednodenní. Měli jsme obrovské štěstí na počasí, celou dobu nám svítilo slunce a dokonce jsme se pěkně spálili v obličejích. Je celkem časté, že tu lidé spíše potkají déšť a mlhu a bohužel i poloviční výhled, co my.

 O pár stupňů víc a sluníčko a bylo by to ideální. Na Islandu fouká téměř nonstop silný vítr, takže rozpuštěné vlasy jsou téměř nemožná věc.
Severní ledový oceán

 Projeli jsme celý ostrov kolem, podívali jsme se i do středu Islandu, kde téměř nic - pouze písek a zkamenělá láva a nějaká sopka. Chvílemi jsme se cítili jako na Měsíci.

Pro mě jedním z nejsilnějších zážitků bylo vidět poprvé velryby. Na severu ve městě Husávík jsme si půjčili rychločlun (Zodiak) a odjeli do středu oceánu. Představa, co za obry pod námi plave, byla neskutečná. Velryby údajně až příliš tak moc z vody nevyskakují - stojí je to velké úsilí a velký výdej energie. My měli ovšem opravdu štěstí, jelikož tam stříhaly jednu piruetku za druhou. Fotku skákající velryby nemám, ale ve videu jsem ji zachytila několikrát. Sice křivě, ale i to se počítá - soustředila jsem se spíš koukat přímo na ně, než do obrazovky fotoaparátu. :D


Hlavní město - Rejkjavík
SHARE:

8 komentářů

 1. wau, to sú TAK krásne zábery :) je super, že si si šla za svojím a zažila Island na vlastnej koži! musel to byť zážitok na celý život ;)

  Sabi z blogu Beautiful savage

  OdpovědětVymazat
 2. Wow Amazing!

  www.bstylevoyage.blogpost.com

  OdpovědětVymazat
 3. Prosím další článek s fotkami a klidně i se spoustou textu, miluju to místo už jenom takhle přeneseně přes tebe :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️ To mě tak těší :))) děkuju

   Vymazat
 4. Super fotky a i krasne video! Jsi šikulka, Denčo! Island máme na plánu další léto, tak jsem zvědavá jak to všechno zvládneme my! :-D Děkuji za inspo a tipy! :)

  OdpovědětVymazat

Blogger Template by pipdig