25.10.16

Máte celé odpoledne

Máte celé odpoledne. 
Máte celý zbytek noci.
Máte celé ráno.
A neuděláte vůbec nic z toho, co potřebujete a musíte.

Tak tedy - máte celé odpoledne. Je krásný teplý podzimní den. Sluníčko, od rána skvělá nálada. Všichni jsou na vás až podezřele hodní, usměvaví, prostě skvělí. Takže místo jako je škola, se zdá býti místem, byť ne tím nejideálnějším, tak alespoň přijatelným, kde trávit část dne. Pak ty všechny pracně strávené hodiny v posluchárnách a na cvičeních skončí a vy máte čas. Čas který se měl z části věnovat učení a doučovaní - hned po škole. To se nekoná, jelikož návštěva kočičí kavárny s kamarádkami zní jako super nápad, u kterého nesmíte chybět. To prostě nejde. Rušíte doučování s tím, že další kafe vás ještě nezabije. Naivně doufáte, že třeba i posilní a motivuje k lepším studijním výsledkům. Za pokus to stálo. Namísto toho jsem nadopovaná kofeinem motivovaná akorát tak nejet domů a využít volného už skoro večera na Václavském náměstí se svými kamarádkami - kde nutně musíme obhlédnout pár věcí. Domů se dostávám lehce po šesté hodině, což by bylo ještě přijatelné a ve výsledku i efektivní, co se učení týká. Jenže to bych musela nemít telefon... "Na chvilku si zavoláme! Musim ti něco říct!" píše mi kamarádka. No a z té chvilky byl 4 hodinový rozhovor. Nelžu. Jsou životně důležitější věci než je mikroekonomie. To víte. Tak teda kolem pul 11 končíme telefonát.

Máte celý zbytek noci.
Asi tak hodinu a půl, než musíte jít spát. Očima sjedu po hromadě knih a výpisků. Vana. Rychlá vana. To zní jako super nápad, jak se zrelaxovat po celém dni a uklidnit mysl plnou výčitek. Rychlá vana a pak se jdu učit. Už opravdu. Hmm, a co myslíte? Ne, tak to vážně nedopadlo.

Tak tedy - je ráno druhý den a máte celé ráno. Nový start, nová naděje. Jsme ambiciózní, namotivovaní. Budík. Už? Ne, děkuji. Budík znovu. Bože! Už po páté otravuje. Od 7:30 do 9:15. Proč? Protože jsem marně věřila, že vstanu dřív a využiji čas před školou, která mi začíná až v 11. To se nekoná a místo toho přemýšlím o předchozím dni, ležím v posteli a sepisuji tento článek a doufám, že ho stihnu, než budu muset do školy.

Tak ať máte efektivnější dny, než já tento! :-) Ale na druhou stranu, kdybychom občas nedělali to, co chceme namísto toho, co musíme, nebyla by to nuda? Ale všeho samozřejmě s mírou.

A aby tento článek nebyl jen popis mého dne, přidám jsem i názornou ukázku fotek a shrnutí z posledního týdne.

Jak asi víte, pořádali jsme s dalšími pár lidmi charitativní bazar, za celou akci bych chtěla moc poděkovat nejen všem pořádajícím blogerkám a to hlavně Terezce, která přišla s celým nápadem a díky ní tato akce vznikla, ale také všem kupujícím a skvělému personálu kavárny Phill´s Corner.Sobotní brunch s holkama <3


Mé outfity poslední dobou - svetr, kožené legíny/ černé skinny kalhoty

A nakonec? - DÝNĚ. Poslední dobou mě neskutečně fascinují a nechápu svoji potřebu mít je všechny.


SHARE:

4 komentáře

  1. Nic si z toho nedělej, já taky v podstatě nic nedělám a zároveň nestíhám, respektive vždycky si najdu lepší zábavu jak učení :D A taky chodím spát v poslední době hrozně pozdě, jak je vidět i z času tohohle komentáře. Takže nevstávám před 9 a tím zabiju celé dopoledne, hlavně když v poledne mi začíná 3x týdně škola a jsem tam do večera :D

    OdpovědětVymazat
  2. také mám takové dny, jak píšeš byla by to nuda :-D prostě občas je zapotřebí se na určité věci vybodnou a užít si,trochu se odreagovat :)

    Somethingbykate

    OdpovědětVymazat

Blogger Template by pipdig