31.7.16

Lesy, velkoměsto a létání

Občas bych si přála, aby měl den 48 hodin, nebo bych se potřebovala naučit využívat svůj čas efektivněji, přijde mi totiž, že poslední dobou pořád někam pospíchám a pořád nestíhám a přitom toho zase tolik ve finále nestihnu (čekám kdy dostanu pokutu za řízení s hambáčem v ruce, někdy zvládám i jogurt, ale to už by asi bylo silný kafe). Začala bych plánovat, ale být spontánní mě baví mnohem víc. Nechci přijít o tu srandu a překvapení.

 Tento týden jsem v autě najela skoro stejný počet kilometrů, jako kdybych se rozhodla jet někam na dovolenou ke středozemnímu moři. Na to si ale musím ještě chvíli počkat. Jsem hrozně rozlítaná posledních pár dní. Trochu změna po 2 týdnech doma... Nějak tak bezmyšlenkovitě poletuji tam a zpět, z Prahy do Plzně, z Plzně do Prahy, z Plzně domu, z domova do bytu v Praze. Nestěžuji si, vlastně mi to i baví. Pokud teda zrovna nestojím 2 hodiny v koloně na dálnici jako předevčírem, kdy zjistím, že je celá D5 odkloněná a já jsem tak zůstala odkázaná na svůj orientační smysl (který silně postrádám) a měla se tak po okresních cestách dostat domů... Při této cestě jsem došla k překvapivému zjištění:

  lesy jsou krásný. Ten výhled na údolí. 


 Nevím, jestli stárnu, nebo za to může to, že jsem svůj život upsala v posledním roce velkoměstu, ale už mě tolik nefascinuje architektura domů kolem Staromáku (i když mají stále svůj šarm a kouzlo), ale lesy. Nechápu to. Taky se ze mě stává patriotka - ze mě, která měla ještě před čtyřmi lety sen žít v cizině, nejlépe ve Francii. Teď zjišťuji, že jsem tady spokojená. Neříkám, že cestování mě neláká, to si myslím, že je jedna z nejlepších věcí vůbec, ale dlouhodobě chci zůstat tady. Asi vážně stárnu. A nebo se taky bojím celé té situaci ve světě a nechci si přijít zbabělá.

A co dodat k outfitu? Čas od času sázím na jednoduchost. Červené body a kabelka, černé kalhoty, které nikdy neomrzí a zlaté doplňky. Kombinace na celý den.top (body) - Zara
kalhoty - Mango
pásek - Mango
boty - Aldo
brýle - Rayban
kabelka - Giulia Monti

SHARE:

17 komentářů

 1. Až na boty se ti outfit povedl.

  OdpovědětSmazat
 2. ČR má velké kouzlo, jen ho někteří (hloupí) česi neumí objevit. Odjedou do ciziny a po roce jsou zpátky doma. Jak zajímavá, tak chtějí všichni žít v cizině ale nakonec se stejně vrátí domů jako zpráskaní psi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Chápu erasmus, cestování na několik měsíců za poznáním země...
   :-) to mi přijde jen jako skvělý nápad. :-) Ale úplný život si tam osobně už představit nedokážu. Ne napořád :-))

   Smazat
 3. Moc sluší :) Taky si v poslední době říkám, jak je u nás krásně a mnohem radši utíkám na chalupu nebo k příteli na vesnici, než abych byla doma v Praze :) Hodně se mi líbí ta zlatá, dřív jsem zlatou zavrhovala a těch pár doplňků, co mám, jsem ladila do stříbrné. Teď se nebráním zlatým detailům na kabelce a brala bych i ty boty :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak já to mám nějak podobně se stříbrnou barvou :D :-)

   Smazat
 4. Outfit je strašně krásný, miluju černou s červenou a zlaté doplňky <3 Strašně ti to sluší!

  OdpovědětSmazat
 5. Moc se mi outfit libi. Mam rada kombinaci vyssich dzin s topem jako je tenhle. A ta cervena Ti sedne. Super! :)
  www.lucyjirak.com

  OdpovědětSmazat
 6. jej to si celkem už vyježděná, já mám řidičák rok a jsem ráda, když zvládnu cestu po našem malém městě:) kolony jsou nepříjemné to věřím:(nemám je ráda ani jako spolujezdec. Outfit je super!:)

  Somethingbykate

  OdpovědětSmazat
 7. Ahoj :) Mohla bys doporučit nějaké místa kam se v Plzni zajít podívat? Kam chodit běhat, kavárny, fitko, nákupy a tak? Děkuji

  OdpovědětSmazat
 8. Ahoj :-)) jasně, sepíšu pár tipů :-)
  Kavárny: Le Frenchie, Anděl café, Il mio caffé, okolo náměstí je také spoustu hezkých kaváren, Crosscafé v mrakodrapu (kafe nic moc, ale super výhled :-))
  Běh a fitko: proslulá je Galerie Dvořák na Slovanech, já chodila spíš do Avalonu (tam doporučuji i Welness a celkově je to moc krásný areál) a mě osobně se tam vždy líbilo víc. A jinak běh pokud máš ráda venku, tak podél řek se dá většinou hezky běhát... A nebo je tam spoustu míst pro sportovní aktivity, ale záleží, v jaké části Plzně se pohybuješ.
  Nákupy: největší obchodní centra - Plaza a Olympie (ta je dál od centra, ale spoje jsou OK a je tam více obchodů a celkově to tam mám radši :-))
  Jinak super jsou parky: U Mlýnské strouhy a taky u náměstí Smetanovo sady. A ještě jeden tip: teď o prázdninách v srpnu, probíhá festival Živá ulice - bary, kavárny, obchody jsou na ulici a všude hraje hudba. Doporučuji :-))

  OdpovědětSmazat
 9. Děkuji za tipy :) Jdu tam na výšku a na koleji budu Borská 53. Nevím v jaké části Plzně to je, ale snad bude tedy něco v okolí :) :D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To máš kousíček od centra :-) takže blízko ke všemu :-)

   Smazat
 10. Mega kabelka! :) Super fotky :)
  partofnicol.blogspot.sk

  OdpovědětSmazat
 11. Moc hezký outfit, vážně ti sluší! :)

  OdpovědětSmazat

Blogger Template by pipdig