28.2.16

Having a bad day - tips

Předem uporozňuji, že tento článek je psán za účelem pomoci někomu se špatnou náladou (dnem) a s mojí momentální nemá co dělat, jelikož mi začaly chodit zprávy, ať se mám lépe :D! 


Špatný den, ten den kdy nejste ve své kůži, den kdy se cítíte prostě a jednoduše na nic. Každý ho někdy máme. Někdo častěji, někdo méně často, někdo několik dnů, měsíců a někdo jen krátce. To vše se odvíjí od našeho pohledu na svět a od přístupů k věcem.
Čím jsem starší, tím přestávám dávat podstatu zbytečnostem a snažím se mít stále pozitivní náhled na věc. Všeobecně jsem se naučila proudy negativních myšlenek vytěsnit, ignorovat a počkat, až přejdou bez dalšího jejich rozvíjení. Jde to, vážně. Myslet pozitivně se také dá naučit.
Občas se ale vlivem okolností stane, že mám den nic moc a i když se snažím být pozitivní. Občas ani žádné okolnosti nepotřebuji a prostě vlivem čehosi mám pocit, že něco není v pořádku. Věřím, že tyhle dny máme úplně všichni, každý v různé míře a právě v dnešním článku bych Vám ráda ukázala několik svých tipů, co dělám, když se necítím nejlépe. Tak snad Vám nějaké z mých rad pomohou.

1. Jídlo a pití

Pokud mám špatnou náladu ihned po ránu, když jsem například ve stresu z náročného dne přede mnou, nebo třeba se cítím nějak divně vlivem noční můry, kterou si třeba ani nepamatuji, je pro mě důležité klidné dopoledne. Snažím se si udělat nějakou super snídani, nebo si na ni někam zajdu (ideálně s někým), pokud jsem sama, čtu si u ní časopis nebo se koukám na různá videa na YouTube. Snídaně jím z 99% sladké a i poměrně zdravé.

Jídlo i pití pomůže i kdykoliv během dne. Není nad to si sednout se šálkem horké kávy/čaje a nějakým tím čtením a prostě vypnout od okolního světa a alespoň během těch 15 minut usrkávání horkého nápoje relaxovat.


2. Zvířata - pes

Jestli mě sledujete na Snapchatu (deedenisa), asi si o mě musíte myslet, že jsem naprostý blázen, jelikož kdykoliv přijedu do rodného města, právě na této své sociální síti se stává hlavní hvězdou můj pes. Už od malička miluju téměř všechna zvířata, snad jen pavouky a hmyz necítím potřebu mazlit (dobře, odmysleme si i ne moc přítulná zvířata, co Vás spíš chtějí sežrat). Pokud bych si měla vybrat jen jediné zvíře, byl by to rozhodně pes. Doma máme čtrnáctiletou fenku Yorkšíra. Dokáže mi vždycky neskutečně zlepšit náladu a přijde mi, že i nějak pozná, když se cítím pod psa a věnuje se mi víc nebo je mi nablízku. Navíc nikdy nikomu nic neřekne, takže parťák pro život. Ne, opravdu zvířata jsou prostě v tomto ohledu kouzelná.3. Postel

Většinou mi pomáhá při špatném dni se zaměstnat nějakou činností a někam vyrazit, než jen tak nic nedělat doma. Občas ale právě odpočinek v posteli pomůže. Jen tak na nic nemyslet u filmu/ seriálu - na mě fungují komedie. Také věřím v přísloví, že ,,Ráno je moudřejší večera´´, proto když už je pozdě večer, jdu rovnou spát. Některé problémy se díky spánku tak nějak vytříbí a ráno si už na ně ani nevzpomenu a mám svoji dobrou náladu opět zpět. K filmu si navíc můžete udělat čaj, něco k jídlu, zapálit svíčky a opět vypnout. Jako takový relax i beru psaní blogu. Jeden čas jsem dokonce měla i blog druhý, pouze osobní, spíš takový deníček. Doteď jsem toho názoru, že je dobré se i z nějaké špatné situace (pocitů) vypsat. Prostě vzít kus papíru a psát a psát a nakonec to vše roztrhat a vyhodit. Nejen že získáte větší nadhled na celou situaci, ale možná už pak i ztratíte potřebu se zabývat zbytečnostmi.


4. Sport

Tenhle bod je na mě upřímně nejúčinnější. Špatnou náladu neřeším čokoškou, ale jdu si raději zaběhat. Je to vlastně i výhodnější, jelikož nemusím mít pak výčitky, že jsem to se sladkým zase přepískla (zároveň ale jsem milovník čokolády a jím jí relativně často - a nálada v tom nehraje vůbec roli). Běhám jak venku, tak v posilovně na páse. Teď jsem to přes zkouškové trochu flákala, ale zase se do toho hodlám pustit naplno! A už jen ty západy slunce! Kdo by měl špatnou náladu, když vidíte něco tak nádherného! Běh prostě miluju a nikdy jsem nečekala, že to řeknu. Ale endorfiny opravdu fungují.
Co také absolutně zbožňuji je tanec. Momentálně nikam na kurzy nechodím, ale plánuji začít (nějaké tipy kam v Praze?). Tanec je mou součástí a cítím se při něm nějak ,,naplněná´´ - prostě takový ten pocit, že Vám nic neschází a jste neskutečně šťastní, jen tak.5. Nákupy

Vím, že tohle je pro někoho spíš za trest, ale co mě v určitém typu špatného dne pomáhá, jsou nákupy. Většinou se i jdu jen tak podívat, co je nového. V hodně případech ale skončím s taškou v ruce a s o něco lehčí peněženkou. Stane se.
¨


Dále bych mohla ještě zmínit horkou vanu s nějakými relaxačními pěnami do koupele (za sebe doporučuji anti-stressovou levanduli, kterou seženete v Manufaktuře).

Jak se Vám líbí tento článek a tipy? Co děláte ve špatný den vy? 
SHARE:

11 komentářů

 1. Amazing photos!

  www.bstylevoyage.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
 2. Naprosto se vším souhlasím a strašně se ztotožňuji s tou úvodní částí. Moc krásné fotky. :)

  OdpovědětVymazat
 3. super tipy, pridala si k nim pekné fotky :)
  Jane´s World

  OdpovědětVymazat
 4. Já když mám špatnou náladu, tak jdu spat.. Spánek je nejlepší přítel člověka :P a jsem takhle schopna prospat celý den :D

  OdpovědětVymazat
 5. Pokud mám špatný den, rozveselí mě povětšinou kamarádi (a nějaký pořádný pokec či vínko) nebo spánek. Dřív jsem se z toho dostávala nákupy, ale ty mi náladu v poslední době akorát zhoršujou :D (opravdu mám tak velký zadek, skutečně ta zrcadla nepřidávají celulitidu?? :D )

  ...Instantní krása...

  OdpovědětVymazat
 6. Super článok. Mne tiež pomáha zlepšiť náladu jedlo - ale skôr nezdravé :D, a aj nákupy.

  NITA

  OdpovědětVymazat

Blogger Template by pipdig